10 podpowiedzi dla Ciebie aby mieć lepszy film ślubny.

Aktualizacja: lut 19

Ślub to zdecydowanie jeden z najważniejszy dni w życiu, niesie zatem ze sobą także dużą ilość stresu i nerwów. Większość Młodych Par bierze ślub po raz pierwszy i ostatni w życiu, nie mając wcześniejszych doświadczeń. W wyniku czego, nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Na bazie swojego doświadczenia chciałbym pokazać Wam kilka błędów które sprawiają, że o wiele ciężej uchwycić kluczowe dla Was kadry, a przy okazji mam dla Was parę porad związanych z tym szczególnym dniem.1. Przygotowania.

Najważniejsze dla filmowca jest to aby w pokoju była dość duża przestrzeń i spora ilość naturalnego światła. Jeżeli jest taka możliwość to lepiej wybrać pokój pomalowany na biało. Aby rozluźnić nieco atmosferę oraz wprowadzić nastrój polecam włączyć wcześniej przygotowaną playliste to idealne rozwiązanie, wasze ulubione utwory pozwolą Wam się nieco zrelaksować i cieszyć chwilą. Muzyka naprawdę potrafi zdziałać cuda. Ważne, aby wszystko odbywało się naturalnie, a wydarzenia biegły swoim torem. Na twoich przygotowaniach postaram się jak najmniej wtrącać w aktualny przebieg wydarzeń, oczywiście jeśli będziesz potrzebowała/potrzebował rady to z chęcią Ci jej udzielę na bazie moich wcześniejszych doświadczeń.


2. Błogosławieństwo.

Według polskiej tradycji błogosławieństwo odbywa się w domu rodzinnym Panny Młodej. Błogosławieństwo tak jak przygotowania warto zrobić na dużej przestrzeni w jasnym pomieszczeniu. Oczywiście może się to odbyć w tym samym pokoju co przygotowania. To gdzie stoją państwo młodzi oraz rodzice zależy od zaplanowania pomieszczenia Nie martw się jeżeli będzie coś nie tak to z pewnością dyskretnie zasugeruję Wam najlepsze ustawienie. Jeżeli chcecie wcześniej zaplanować miejsca dla poszczególnych osób podczas przygotowań to wspomnę jedynie, że chętnie ustawię się od strony okna i o ile to możliwe chciałbym abym mógł widzieć zarówno Was jak i Waszych bliskich. Jeżeli mieszkacie przy ruchliwej ulicy warto przymknąć nieco okno aby hałas nikogo nie rozpraszał. Nie zapomnijmy także podczas błogosławieństwa wyłączyć komórki, domofon, aby życzenia od strony rodziców, dziadków i chrzestnych nie zostały przerwane


.3. Podróż do kościoła.

Najlepiej, jeśli zjawię się w kościele około 40-50 minut przed Wami. W ten sposób będę miał czas na dojazd, wypakowanie, dostosowanie sprzętu, a przede wszystkim nagrania dronem. Zbiorę także dużą część materiału z zanim pojawicie się w kościele. Zawsze staram się uchwycić gości przychodzących do kościoła i zajmujących miejsca. Najlepiej jeżeli wcześniej przekażecie mi czy chcecie abym nagrywał Wasze wsiadanie do auta po przygotowaniach..4. Wejście do kościoła.

Jeżeli do kościoła wchodzicie wspólnie to postarajcie się aby ksiądz, który wprowadza Was do kościoła szedł w dość dużej odległości przed wami, pozwoli to na uchwycenie Was bez zasłaniającego księdza. Najlepszym rozwiązaniem będzie podążanie za nim w zdecydowanie wolniejszym tempie. Jeżeli Pannę Młodą do kościoła wprowadza bliska osoba to fajnym motywem jest aby Pan Młody był zwrócony w stronę ołtarza i obrócił się dopiero gdy minie go ksiądz często daje to naprawdę emocjonujący efekt.


.5. Kościół.

Podczas uroczystości nie patrzcie się w kamerę. Jeżeli widzicie, że Was nagrywam to możecie od czasu do czasu popatrzeć się na siebie, uśmiechnąć ale oczywiście jest to tylko coś ekstra dla mnie i w żadnym wypadku nie róbcie tego na siłę. To wasz dzień i powinniście czuć się wtedy swobodnie.


.6. Przysięga.

Najczęściej popełnianym błędem jest ustawianie się tyłem do gości, a przodem do księdza. Zazwyczaj gdy państwo młodzi popełniają ten błąd to ksiądz upomina ich, że to przysięga składana sobie, a nie jemu. Zatem pamiętajcie aby stać zwróconymi do siebie i w miarę możliwości patrzeć sobie w oczy.


.5. Wyjście z kościoła.

Wyjście do kościoła można zaplanować na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest poczekanie na to, aby goście wyszli naturalnie z kościoła i dopiero na końcu wychodzicie Wy. Drugim nieco trudniejszym do zrealizowania jednak dojącym bardziej emocjonujące wspomnienia jest wyjście przed gośćmi i zatrzymanie się przed samymi drzwiami tak aby goście mogli wyjść przed Wami i przywitać Was już jako małżeństwo na zewnątrz. Druga opcja to także lepsze rozwiązanie dla nas, mamy więcej czasu na dostosowanie sprzętu do nowych warunków oświetleniowych..6. Życzenia.

Tutaj także macie do wyboru dwie opcje. Życzenia mogą być składane przy kościele bądź na sali. Zazwyczaj decydują o tym warunki pogodowe. Nieco wygodniejszą formą jest składanie życzeń na sali z racji tego, że od razu po uroczystościach możemy dojechać na salę jako pierwsi, a nie jako ostatni po wszystkich gościach którzy składali życzenia. Przyjeżdzając wcześniej mogę nagrać gości którzy przybywają tam, a także o ile to nie nastąpiło przed przygotowaniami zebrać materiał z pięknie udekorowanej pustej sali.

7. Podróż na salę weselną.

Absolutnie nie spieszcie się w drodze na salę weselną. Najlepiej będzie gdy pojedziecie okrężną drogą, zwiedzając nieco okolicę. Dacie wtedy czas obsłudze, aby spokojnie i bezpiecznie dotarła tam przed Wami i tak jak wspomniałem w poprzednim punkcie miała czas na przygotowanie sprzętu, realizację ujęć lokalu, zastawionych stołów i nadciągających gości. Jeżeli przyjedziecie na sale weselną zaczekajcie chwilę w samochodzie tak aby wszyscy goście wraz z waszymi najbliższymi zdążyli się zorganizować.


8. Pierwszy taniec.

Najważniejszą rzeczą podczas pierwszego tańca jest uśmiech. Z każdym pierwszym tańcem montażowo jestem w stanie poradzić sobie tak, że będzie wyglądał naprawdę świetnie. Jednak nie jestem w stanie zmienić waszych min podczas tej szczególnej chwili.8. Zabawa weselna.

Warto powiadomić mnie odpowiednio wcześnie o wszystkich niespodziankach podczas uroczystości weselnej (urodziny babci, pokaz sztucznych ogni, podanie dań specjalnych, zimne ognie, lampiony, przemowy). Warto także wysłać harmonogram wesela który zazwyczaj przygotowujecie wraz z DJ'em bądź zespołem. Jeżeli są jakieś niespodziewane zmiany w planie to uczulcie swojego świadka bądź świadkową aby poinformował o tym także nas. Zdarzało się naprawdę wiele takich sytuacji w których nagle bez zapowiedzi tort weselny wjeżdżał na sale albo oczepiny zaczynały się o 23:00. Zabawa weselna to szczególny rodzaj wydarzenia. Pamiętajcie o tym, że to wasza zabawa i nie zapominajcie bawić się także ze sobą.


9. Zakończenie filmu.

To jak zakończymy film jest sprawą indywidualną. O ile warunki i oświetlenie zewnętrzne sali pozwala na nagranie sali dronem. To zazwyczaj właśnie w ten sposób kończę film weselny. Jednak jeżeli chcecie go zakończyć w jakikolwiek inny sposób, bądź podpatrzeliście ciekawe zakończenie w innym filmie to oczywiście chętnie dostosuje je do Waszych potrzeb.


10. Ankieta

Do wszystkich moich par wysyłam ankietę w której decydują się na to co chcą, a co nie w swoim filmie, wypytuje w niej także o istotne szczegóły.


0 wyświetlenia
  • Facebook
  • Instagram

©2023 by Charlotte McCoy. Proudly created with wix.com